• Aby dobrze zmierzyć psa potrzebna będzie miarka krawiecka albo, jeśli takiej nie posiadamy, można użyć sznurka, który później zmierzymy linijką.

  • Ważne, żeby podczas mierzenia nasz przyjaciel stał spokojnie – jeśli to możliwe 🙂 Podczas mierzenia pilnujemy, aby taśma przylegała do ciała psa

  • Nie dodajemy nic do zmierzonej wartości, bo nasze akcesoria posiadają regulację, która pozwoli na idealne dopasowanie.

Jeśli zdarzy się tak, że Wasz psiak jest na granicy rozmiarów i istnieje ryzyko, że któryś z wymiarów będzie „na styk”
-koniecznie dajcie nam znać mailowo na adres a.nowicka@ololoko.pl, chętnie uszyjemy to co sobie wybierzecie w taki sposób, aby Waszemu psu było wygodnie i był w naszych szelkach/obroży bezpieczny.

OBROŻA Z KLAMRĄ

Mierzymy szyję psa w miejscu, gdzie będzie
noszona obroża. Taśmę układamy w taki sposób,
żeby przylegała do szyi, ale żeby można było pod
nią wsunąć dwa palce.

OBROŻA MARTINGALE

Jest to obroża przeznaczona dla psów, które potrafią z łatwością uciec z klasycznej obroży. Czasami wynika to z ich naturalnego talentu a czasami z ich anatomii, ponieważ obwód ich głowy jest mniejszy niż obwód szyi (np. charty). Ten typ obroży luźno spoczywa na szyi psa i zaciska się, kiedy pociągniemy za smycz uniemożliwiając wyswobodzenie się.
Żeby dobrać rozmiar należy zmierzyć głowę w jej najszerszym miejscu. Tworzymy pętlę z taśmy i upewniamy się, że możemy ją bez problemu przełożyć przez głowę.

SZELKI TYPU GUARD

Tego typu szelki składają się z czterech elementów. Najważniejsze wymiary przy dopasowywaniu szelek dla naszego pieska to:

  • OBWÓD SZYI – pomiar zaczynamy od nasady szyi na karku, prowadzimy taśmę w dół do mostka. Uzyskaną wartość mnożymy razy dwa.
  • OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ – mierzymy za przednimi łapami psa, dookoła klatki piersiowej. Taśma powinna być odsunięta od łokci o kilka centymetrów. U małych psów o około 2-3 c, a u dużych do ok. 5 cm.
  • Dodatkowo można zmierzyć:
  • PASEK GRZBIETOWY (górny) – mierzymy pomiędzy punktem, gdzie zaczynaliśmy pomiar obwodu szyi a miejscem na grzbiecie, gdzie mierzyliśmy obwód klatki piersiowej. Ten element w naszych szelkach nie posiada regulacji.
  • PASEK MOSTKOWY (dolny) – biegnie wzdłuż klatki piersiowej pomiędzy łapami – mierzymy od najniższego miejsca na szyi (tam, gdzie mierzyliśmy obwód szyi) do miejsca, w którym przebiega obręcz piersiowa
Updating…
  • Brak produktów w koszyku.