Psia wyprawka

Psia wyprawka

W Twoim domu niedługo pojawi się czworonożny przyjaciel i zastanawiasz się, jak powinna wyglądać psia wyprawka? To pytanie zadaje sobie wielu przyszłych opiekunów psów. Podpowiadamy, co trzeba kupić dla psa na początek wspólnej przygody, a także, na co zwrócić uwagę podczas zakupów dla nowego członka rodziny.

Co trzeba kupić dla szczeniaka a co dla dorosłego psa?

Potrzeby kilkumiesięcznego szczeniaka różnią się od potrzeb dojrzałego psiaka np. ze schroniska. Warto więc na początku zastanowić się nad sytuacją psiaka, który niedługo stanie się ukochanym członkiem rodziny. Zacznij od zaspokojenia podstawowych potrzeb.

  1. Karma i jedzenie dla psa – musisz zaopatrzyć się w odpowiednie miski, najlepiej metalowe lub ceramiczne, które są wytrzymałe i posłużą przez wiele lat. Wybór karmy powinien być dobrze przemyślaną decyzją: na początku warto podawać psu tę samą karmę, którą spożywał w fundacji, hodowli czy schronisku. Później można stopniowo zmieniać rodzaj pożywienia, pamiętaj, aby było ono dostosowane do wieku, wagi i rasy psiaka.
  2. Legowisko dla psa – to bardzo ważne, aby pupil od pierwszych dni w nowym domu miał swoją bezpieczną przestrzeń. Łoże dla psa musi mieć odpowiedni rozmiar, być wygodne i ustawione w miejscu, z którego pies będzie miał widok na swoje otoczenie. Warto zwrócić uwagę, czy pokrowiec legowiska jest rozpinany i nadaje się do prania.
  3. Akcesoria spacerowe – bez względu na wiek ukochanego psiaka, smycz, szelki oraz obroża to podstawowe elementy psiej wyprawki. Na początku warto postawić na miejskie smycze dla psów, szczególnie jeśli nowy towarzysz jest lękliwy i płochliwy. Na dłuższe spacery po spokojnej okolicy można wybrać nieco dłuższe linki i smycze, które pozwalają na swobodną eksplorację terenu. Warto zadbać, aby wybrane akcesoria były wytrzymałe i posłużyły psiakowi przez długi czas. Zaopatrz się również w szelki dla psa guard, czyli najbardziej ergonomiczne i wygodne szelki dla psów w każdym wieku. Dla dodatkowego zabezpieczenia możesz wybrać również obroże klasyczną lub półzaciskową.

O czym jeszcze pamiętać?

Oprócz tego, co trzeba kupić psu, warto pamiętać o właściwym przygotowaniu mieszkania. Warto zaopatrzyć się w maty, jeśli psiak nie jest nauczony czystości, a także zabezpieczyć przestrzeń domową np. kable, przedmioty znajdujące się na niskich półkach czy kwiaty. Jeśli masz w planach opiekę nad szczeniakiem, warto zaopatrzyć się w odpowiednie zabawki, gryzaki i smakołyki dostosowane do wieku pupila. Pomogą mu one w okresie ząbkowania, a także pozwolą wyładować nadmiar energii. Takie akcesoria dla psów przydadzą się również dorosłym czworonogom i również powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego zwierzęcia.

Planujesz podróżowanie autem z pupilem? Oprócz przyzwyczajania psiaka do jazdy samochodem, należy zadbać o jego bezpieczeństwo w pojeździe. Niezbędne będą pasy samochodowe dla psa, które z łatwością przypniesz do szelek. Dzięki temu Twój psiak będzie odpowiednio zabezpieczony i pozostanie na swoim miejscu podczas jazdy.

Oprócz smyczy, szelek i obroży, na codzienne spacerki przydadzą się również dodatkowe akcesoria. Podczas nauki sztuczek czy treningu z pewnością warto korzystać z wygodnych woreczków na smakołyki. Saszetki na smaczki pozwolą na wygodne dawkowanie pyszności pupilowi w ramach nagrody za wykonane zadanie. Możesz bez problemu podpiąć je do smyczy lub nerki, co ułatwi Ci dostęp do smakołyków podczas spaceru. Do sprzątania nieczystości przydadzą się natomiast specjalne worki na odchody, a także etui na kupoworki. To estetyczny i funkcjonalny dodatek, dzięki któremu nigdy nie zapomnisz o posprzątaniu po pupilu. Zarówno saszetkę na smaczki, jak i etui na worki możesz dopasować kolorystycznie do reszty wyposażenia spacerowego (szelek i smyczy) – razem z psiakiem będziesz zadawać szyku na każdym spacerze!

Podsumowanie

Wiesz już, co trzeba kupić szczeniakowi i dorosłemu psiakowi, który dołącza do grona domowników. Skompletowanie psiej wyprawki to nie lada wyzwanie. Warto jednak pamiętać, że nie ma jednego, uniwersalnego zestawu dla każdego psa. Produkty, które wybierzesz, powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojego pupila, jego wieku, aktywności, wagi i usposobienia. Szukasz miejsca, w którym zaopatrzysz się w kolorowe obroże dla psów, smyczy miejskie i inne akcesoria spacerowe? Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu z rękodziełem dla psów Ololoko – u nas wyposażysz swojego pupila w wysokiej jakości designerskie akcesoria!