Jakie akcesoria przygotować dla szczeniaka zanim pojawi się w domu.

Jakie akcesoria przygotować dla szczeniaka zanim pojawi się w domu.

Z nowym zwierzakiem w rodzinie jest jak z noworodkiem. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy go mogli przywieść, a w międzyczasie szykujemy wyprawkę. W końcu pierwsze chwile w domu są najważniejsze. Jakie więc akcesoria przygotować dla zwierzaka, zanim pojawi się on w naszym domu? O tym w artykule poniżej,


Legowisko

Zachwyt nad uroczym pyszczkiem naszego pupila może spowodować, że będziemy chcieli go brać do siebie na łóżko. Jednak zwierzę, powinno mieć swoje własne miejsce do spania i warto uczyć go spania w nim od małego. W pierwszych miesiącach nasz pupil szybko będzie rósł, dlatego najlepiej wybrać od razu większe legowisko. Dobrze, jeśli będzie miało zdejmowany pokrowiec, dzięki temu bez problemu zadbamy o jego czystość.


Miski i karma

W przeciwieństwie do legowiska, miski (jedna na wodę, druga na karmę), nie powinny być kupowane na zapas. Zbyt duże mogą spowodować, że zwierzę podczas posiłku będzie do nich wchodziło. W ten sposób nie tylko ubrudzi siebie, ale i przy okazji nasz dom. Przy zakupie misek, warto zwrócić uwagę na to, aby miały antypoślizgowy spód. Dzięki temu zwierzak nie będzie gonił za miską po całym domu.


Natomiast przed zakupem karmy, warto zapytać w miejscu, z którego go weźmiemy (hodowla, znajomi), jakie jedzenie miał podawane do tej pory. Jeśli będziemy chcieli zmienić karmę, to zróbmy to dopiero po okresie aklimatyzacji i stopniowo. Zmiana domu będzie wystarczającym stresem.


Smycz i obroża

W wyprawce dla szczeniaka obowiązkowe są także obroża i smycz. Dzięki temu będziemy spokojni o bezpieczeństwo naszego pupila na spacerach. Obroża powinna mieć możliwość regulacji, dzięki temu łatwo dopasujemy ją do rosnącego psa. Możemy zdecydować się na klasyczną obrożę z klamrą lub półzaciskową. Natomiast smycz powinna odpowiadać także naszym potrzebom. Jeśli preferujemy spokojne spacery, wybierzmy smycz linową, natomiast dla osób aktywnych lepiej sprawdzi się smycz z taśmy. 

Gryzaki i zabawki


Szczeniak = pogryzione kapcie. Rosnące, swędzące uzębienie czworonoga powoduje niepohamowana chęć gryzienia. Ich najczęstszą ofiarą są buty. Można jednak tego uniknąć, jeśli zapewnimy mu gryzaki lub inne zabawki, którymi zaspokoi swoją potrzebę.

Pasy do samochodu

Jeśli lubimy wycieczki i chcemy, aby pies nam towarzyszył, to warto uczyć go tego od małego. Aby jednak taka podróż była bezpieczna, w wyposażeniu naszego auta powinny się znaleźć pasy do samochodu. Pasy są wpinane do systemu isofix lub uchwytów w bagażniku.

Woreczki na odchody

Szczeniak w domu to nie tylko radosne spacery, zabawy, ale i obowiązki. A obowiązkiem każdego właściciela jest posprzątanie za własnym psem. Zatem woreczki to konieczność.