Co to jest smycz przepinana

Co to jest smycz przepinana
Na rynku jest wiele rodzajów smyczy. Smycz przepinana, miejska, rozwijana, można się zgubić. Każda z nich jest zachwalana jako ta najlepsza i warta zakupu. Dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, czym jest smycz przepinana i jak jej używać?

Co to jest smycz przepinana?

Smycz przepinana to najlepsze rozwiązanie, jeśli nie umiemy zdecydować się na konkretny rodzaj smyczy albo nasz pupil (i my) mamy różne potrzeby.


Smycz przepinana wygląda jak zwykła, tradycyjna smycz miejska, natomiast w przeciwieństwie do niej z obu stron zakończona jest karabińczykami. Pierwszy z nich przypinamy do obroży lub szelek psa, natomiast drugi zapinamy do jednego z trzech lub czterech kół zamocowanych na całej długości smyczy.


Dzięki temu możemy dowolnie regulować jej długość, przepinając na dalsze lub bliższe oczko. Smycz ta nie ma tradycyjnej rączki. Tworzy się ona w zależności od miejsca zaczepienia kabinka i może być szeroka, przy maksymalnym skróceniu smyczy lub mała, przy maksymalnej długości. Smycz przepinana najczęściej ma długość 2 lub 3 m. Chociaż na rynku znajdziemy także smycze przepinane 4 m.

Dla kogo smycz przepinana?

Smycz przepinana dla dużego psa sprawdzi się, podczas spacerów po parku lub po chodniku. Dzięki temu, jeśli w parku będzie mało ludzi, to będziemy mogli wydłużyć smycz i dać psu więcej luzu (lub go po prostu puścić odpinając karabinek). Natomiast jeśli w naszym pobliżu znajdą się małe dzieci, które mogłyby przestraszyć się dużego psa, to jednym przepięciem, w kilka sekund, możemy przepiąć smycz na ostatnie oczko. Dzięki temu skrócimy maksymalnie smycz, zachowamy kontrolę nad psem i zwiększymy bezpieczeństwo innych.

I analogicznie smycz przepinana sprawdzi się dla małego psa. 

Jaką smycz przepinaną wybrać?

Dzięki swojej uniwersalności, smyczy przepinanej 3 m, możemy używać w każdej sytuacji. Na przykład na szkoleniu dla psów, spacerze czy podczas wizyty u weterynarza. Z tego względu warto zadbać, aby smycz była dobrze wykonana, lekka, umożliwiała wypranie w pralce, a także była wodoodporna. Dzięki temu jeden zakup posłuży nam na długie lata.