Co oznacza żółta wstążka u psa na smyczy lub obroży?

Co oznacza żółta wstążka u psa na smyczy lub obroży?

Jeśli widujesz na spacerach psiaki z żółtymi wstążkami, bandanami czy akcesoriami to być może zastanawiasz się, co oznacza żółta wstążka? Nowa moda, a może wymysł opiekuna? Nic takiego! Żółta wstążka na smyczy pełni ważną rolę – warto wiedzieć, jakie ma znaczenie.

Co oznacza żółta wstążka u psa?

Żółta wstążka przy obroży nie stanowi ozdoby, a ma na celu informowanie (oraz ostrzeganie) o potrzebach psa związanych z ograniczeniem zewnętrznych bodźców. Powodów, dla których podchodzenie do psa z żółtą wstążką jest niewskazane może być bardzo wiele.

Zwierzak może być psem lękowym, bać się obcych, a czasem reagować agresją na nieznane osoby. Żółta wstążka przy smyczy może też oznaczać, że psiak jest w trakcie szkolenia, a zaczepne gesty mogą go rozproszyć i zaburzyć postęp treningu. Takie wstążeczki zakładane są również pupilom podczas rekonwalescencji – taki pies potrzebuje przede wszystkim spokoju. Powodów może być jednak więcej! Pies jest stary i schorowany, świeżo przywieziony ze schroniska, reaktywny, lub jest suczką w trakcie cieczki. Opiekun psa może też zwyczajnie nie życzyć sobie, aby obce osoby zaczepiały jego pupila. Bez względu na to, jakie mogą być powody, należy uszanować to ostrzeżenie i dać przestrzeń psu z żółtą wstążką.

Yellow Dog Project – co to za akcja?

Wiesz już, co oznacza żółta wstążka przy smyczy psa. Warto też wiedzieć, że żółta wstążka przy smyczy psa jest częścią kampanii, które ma na celu edukację społeczeństwa w kwestii znaczenia żółtych akcesoriów. Yellow Dog Project to inicjatywa, która zyskała sporą popularność w Europie, w Polsce jest jednak nadal mało znana. Międzynarodowy projekt pozwala szerzyć świadomość wśród społeczeństwa, a także uwrażliwić ludzi na potrzeby czworonogów, które funkcjonują z nami w świecie. Yellow Dog Project ma ogromne znaczenie w kwestii bezpieczeństwa – szanując przestrzeń psiaków, które jej potrzebują, dbamy o spokój i samopoczucie zarówno pupili, jak i opiekunów i całej reszty społeczeństwa.

Kolekcja żółtych akcesoriów dla psów

Symboliczna żółta wstążka na smyczy czy przy obroży psa może być pomocnym akcesorium, ale mało widocznym z dużej odległości. Dobrym wyborem będą akcesoria z naszej kolekcji Tape. Ten wzór wyróżnia się intensywną, żółtą kolorystyką z czarnymi napisami WARNING (UWAGA). Ostrzegający charakter akcesoriów z tej kolekcji informuje napotkane osoby o niezaczepianiu psiaka. W skład kolekcji Tape wchodzą m.in.:

Podsumowanie

Żółta wstążka u psa to ważne ostrzeżenie, które wymaga respektowania. Warto więc wiedzieć, co oznacza i szerzyć tę wiedzę dookoła, dlatego właśnie powstał Yellow Dog Project. Większa świadomość społeczeństwa z pewnością przełoży się na komfort psiaków oraz ich opiekunów.

Chcesz zaopatrzyć się w przydatne akcesoria z kolekcji Tape, które wykonane są ręcznie z starannie wyselekcjonowanych materiałów? Zapoznaj się z asortymentem, który oferuje nasz sklep z akcesoriami dla psów Ololoko. U nas każdy opiekun znajdzie idealne gadżety dla swojego pupila – zapraszamy!